Pirate Queen Chocorum

Obsah alkoholu: 35% obj.

Objem: 700ml

Optimálna konzumácia: 5-10 °C

Krajina pôvodu: Slovensko

ROYAL RHUM

Exkluzívny maurícijský agricole rhum z čistej cukrovej trstinovej šťavy. Trojitá destilácia a zrenie vo francúzskych dubových sudoch vytvárajú výnimočnú kvalitu s vyváženou chuťou, drevitou arómou s tónmi tropického ovocia, zmesou exotického korenia a vanilky.

VINTAGE RUM

Výnimočný maurícijský trikrát destilovaný rum z melasy zrejúci v dubových sudoch. Stará pôvodná receptúra vytvára atmosféru exotického ostrova a jeho histórie. Chuť: dubové drevo, tropické ovocie, korenie, orechy.

EL BRUJO PANAMA AGED RON

El Brujo predstavuje majstrovskú zmes výrobného tajomstva a temného umenia, ktoré spolu vytvárajú mocnú receptúru tohto svetového rumu. Rum stimuluje chuťové bunky znalca takým spôsobom, že nie je jednoznačne možné určiť, čo tento rum robí tak chutným a úplne jedinečným.

Obsah alkoholu: 40% obj.

Vzhľad: Svetlozlatá farba v pohári, ktorý na svetle žiari v rovnakom odtieni ako čerstvý med.

Vôňa: El Brujo je spočiatku suchý, s náznakmi kvetinových a slamených tónov, ktoré neskôr ustúpia ťažším, bohatším vôňam vanilky a karamelu. Nesie v sebe náznak vône sudov na červené víno.

HSE ELEVE SOUS BOIS RAGTIME

„Ragtime“ je pozoruhodné cuvée v registri vanilkových tónov, jemných drevitých a gurmánskych vôní. Vyrobený z starostlivého výberu poľnohospodárskych rumov prevažne zrejúcich v 200-litrových amerických dubových sudoch, tento rum vás poteší rovnako v Ti-punch ako v koktaile. Ragtime je afroamerický hudobný žánrový predchodca jazzu, ktorý sa narodil v Spojených štátoch v roku 1900.

Obsah alkoholu: 40% obj.

HSE BLACK SHERIFF

Rum je zmesou 3 až 4 ročných rumov, ktoré dozrievajú v amerických sudoch po bourbone a tie pochádzajú zo štátov Kentucky a Missouri. Tím HSE vás ale pozýva ochutnať starý a jemne ovocný rum s istou guľatosťou a dokonalou vyváženosťou.

Obsah alkoholu: 40% obj.

Vôňa Black Sheriff ponúka veľkorysú vanilkovú arómu, teda takú, ktorú umocňujú medové nuansy a jemne potiahnuté veľmi elegantnými drevitými tónmi. Príjemný a zároveň sladký prvý dojem uvoľňuje v ústach výraznú ale aj ovocnú chuť.

Väčšina HSE rumov má prítomnú vo vôni drevnatosť. Táto surová drevitosť, ktorá sa ale zvyčajne prejavuje jemnosťou, ide v chutí do pražených orechov. Nezabudnime, že ide o poľnohospodársky (agricol) rum. Vôňa sa otvára zrelým exotickým ovocím a korením. Opečené drevo tvorí hlavný chuťový profil a šíri svoje teplé vlny vanilky, medu a včelieho vosku.

Vo vôni si prídete na svoje, keď sa trošku prevzdušní, je potom celkom živý, svieži a zároveň aj trochu mätový. Viac integrovaná ovocnosť, menej trieslový, akoby kandizovaná trstina. S odpočinkom dodá hĺbku pikantné sladké drievko a sušené ovocie.

Na podnebí je rum na začiatku veľmi vláčny, s dobre zaoblenou chuťou cukrovej trstiny. Drevitá príchuť je dymová, opečená a dominuje v degustácii. Rum, ktorý nikdy nestratil svoju vláčnosť, sa teraz rozplýva do tónov karamelu.

V chuti prevláda vanilka, sušené ovocie a drevitá chuť, ktorá je v spektre po celú dobu.

HSE RHUM TRES VIEUX PORT CASK FINISH

Po viac ako 3 rokoch zrenia v sudoch z amerického dubu v najčistejšej tradícii HSE rumu tento ročník zreje ďalších 8 a 10 mesiacov v 225 a 500 litrových sudoch Porto. To znamená, že rhum zrel v sude celkom štyri a pol roka, trošku staršie ako VSOP. Vzrušujúce však je, že záver dodáva skôr mladému Rhum komplexný a mnohovrstevný chuťový profil a pôsobí tak výrazne starším dojmom. Tento „opus“ spája evokujúce a jemné tóny typické pre portské víno s charakteristickou štedrosťou starého poľnohospodárskeho rumu z Martiniku.

Obsah alkoholu: 40% obj.

Vôňa: otvára sa jemným vôňam čerstvo pražených kakaových bôbov a černicového džemu. Bohato ovocná a kandizovaná, ako veľkorysá a elegantná grenadína, posiata sladkým korením. Zrelá a patinovaná trstina, vzácna na drevitosť a drobnú sviežo mätovú koncentráciu.

Prevzdušnenie sa blíži k suchšej, drevnatej strane, sfarbenej kôstkami, s typickou oxidáciou portských vín. Sušené slivky a orechy sa postupne rozpúšťajú do bohatého sirupu, rovnako ako triesloviny, ktoré sa naťahujú, pričom zostávajú veľmi prítomné.

V chuti sa vraciame k typickejšiemu profilu AOC Martinique, s trstinou, ktorá je dobre prispôsobená v kontakte s drevom a popri tom si zachováva triesloviny, ktoré sa postupne začali otvárať. Z tohto spojenia sa zrodili chute sušeného ovocia, dobre zaokrúhlené mastným a žravým nádychom.

Záver je viac tanínový, viac vysušujúci a tiež sladký. Je tam pár kôstok, dužina sliviek a korenie.

HSE ARRANGE MANGO & ABRICOT 0,70L 32%

Remeselná macerácia zrelého manga a sušených marhúľ. Odtieň je v jemnej a žiarivej oranžovej farbe. Vôňa sa otvára pestrosťou letných ovocných tónov.

HSE Arrange sa spája s jemnosťou a čerstvosťou svojho poľnohospodárskeho rumu AOC Martinique s jemnými prírodnými vôňami ovocia, ručne vyberaného a krájaného. Viac ovocia a menej cukru!
Chutné a autentické spojenie, ktoré môžete ochutnať úplne prirodzene veľmi čerstvé.

HSE ARRANGÉ MANGUE & ABRICOT

HSE Arrangé Mango & marhuľa, vytvorený s exkluzívnym výberom bieleho rumu HSE AOC Martinique a krásne zrelého ovocia, poteší znalcov, ktorí hľadajú autentickosť a cestu zmyslov; Gurmánsky a exotický zážitok. Prírodný produkt!

Remeselná macerácia zrelého manga a sušených marhúľ. Odtieň je v jemnej a žiarivej oranžovej farbe. Vôňa sa otvára pestrosťou letných ovocných tónov. Na podnebí sa tóny manga z Kentu a sušenej marhule spájajú v dokonalej a gurmánskej rovnováhe umocnenej typickou arómou poľnohospodárskeho rumu AOC Martinique. Harmónia letného ovocia!

Arrange HSE si môžete vychutnať čisté alebo v kokteile, pri izbovej teplote alebo vychladené.

HSE ARRANGE FRAMBOISE PASSION & HIBISCUS 0,70L 32%

Remeselná macerácia malín, marakuje a kvetov ibišteka. Odtiene sú intenzívnej ružovej farby s červenými odleskami. Vôňa ponúka pozoruhodnú aromatickú hĺbku, kde sa tóny červeného ovocia miešajú s tónmi tropického ovocia.

HSE Arrange sa spája s jemnosťou a čerstvosťou svojho poľnohospodárskeho rumu AOC Martinique s jemnými prírodnými vôňami ovocia, ručne vyberaného a krájaného. Viac ovocia a menej cukru!
Chutné a autentické spojenie, ktoré môžete ochutnať úplne prirodzene veľmi čerstvé.

HSE ARRANGÉ FRAMBOISE PASSION & HIBISCUS

HSE Arrange Malina, maracuja a Ibištek, vytvorený s exkluzívnym výberom bieleho rumu HSE AOC Martinique a krásne zrelého ovocia, potešia amatérov hľadajúcich autentickosť a cestu zmyslov. Gurmánsky, exotický zážitok. Prírodný, naturálny produkt!

Remeselná macerácia malín, marakuje a kvetov ibišteka. Odtiene sú intenzívnej ružovej farby s červenými odleskami. Vôňa ponúka pozoruhodnú aromatickú hĺbku, kde sa tóny červeného ovocia miešajú s tónmi tropického ovocia. Na podnebí sa dokonale prelínajú arómy malín a marakuje. Záver ponúka kvetinové a jemné tóny, ktoré prinášajú kvety ibišteka. Prechádzka v bujnej záhrade!

Arrange HSE si môžete vychutnať čisté alebo v kokteile, pri izbovej teplote alebo vychladené.

PIRATE QUEEN (likér)

Obsah alkoholu: 40% obj.

Objem: 700ml

Optimálna konzumácia: 5-10 °C

Krajina pôvodu: Slovensko